10.11.2023 r. naszą szkołę odwiedził Objazdowy 🚌 Festiwal Nauki UMCS. Zespół naukowców, profesorów👨‍🏫👩‍🏫 i studentów👨‍🎓 z Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS podczas wykładów, warsztatów i pokazów podzielił się swoją wiedzą, opowiedział o codziennej pracy, realizowanej tematyce badawczej oraz zachęcił do eksperymentowania👨‍🔬👩‍🔬.

Główne cele Objazdowego Festiwalu Nauki to:

👉Odwiedzenie z warsztatami małe szkoły wiejskie

👉Wzbogacenie treści programowych realizowanych w szkołach w oparciu o doświadczonych naukowców oraz społeczność studencką Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS w Lublinie

👉Popularyzacja, upowszechnianie i propagowanie nauki w sposób przystępny dla dzieci i młodzieży

👉Pokazanie efektów i korzyści płynących z badań naukowych oraz przybliżenie warsztatu pracy naukowca

👉Zachęcenie naukowców do popularyzacji swoich badań naukowych

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, dzieci z zaciekawieniem brały udział w eksperymentach, pokazach, prezentacjach, a także same mogły stworzyć własne mydełka🧼🫧. Pragniemy z całego serca bardzo podziękować pracownikom UMCS za to, że zdecydowali się przyjechać właśnie do nas. Naszą szkołę 🏫 można zobaczyć na oficjalnej stronie Objazdowego Festiwalu Nauki UMCS. Odpowiedzialna za realizację projektu była p. Natalia Kondratowicz.

https://www.umcs.pl/pl/gdzie-juz-bylismy,27321.htm