Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas działającego przy naszej szkole przystąpili do realizacji projektu Caritas Polska finansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Dobra jest więcej”. Po rozeznaniu potrzeb uczestnicy projektu postanowili zaprosić do niego swoje babcie oraz seniorów z okolicy. Swoim wspólnym działaniom nadali tytuł: „Doświadczenie i młodość”.

6 października mury naszej szkoły odwiedziły wyjątkowe osoby – nasze babcie oraz Seniorki z Domu Seniora „Przystań” w Sawinie (dziękujemy za pozytywną odpowiedź na nasze zaproszenie pani kierownik Karolinie Kaszczuk). Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń międzypokoleniowych – przy herbacie, pysznym cieście przygotowanym przez seniorki, w gwarze rozmów i pośród radości wspólnego bycia ze sobą powstały piękne różańce. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem. Mamy nadzieję, że wkrótce uda nam się znowu spotkać, by młodzi mogli skorzystać z doświadczenia osób starszych, zaś seniorzy w młodych mogli odkryć dobro, którego jest więcej…